Ortodoncja - aparaty stałe i nakładkowe

Ortodoncja - aparaty stałe i nakładkowe

Nakładkowe oraz stałe systemy w leczeniu ortodontycznym

Leczenie ortodontyczne w naszej klinice w Słupsku  gwarantuje wysoką jakość i satysfakcję! Ortodonta Słupsk tylko w Medicus Clinic!

Leczenie ortodontyczne poprawia wygląd pacjenta oraz jego samopoczucie, ale przede wszystkim pozwala uniknąć problemów ze zdrowiem zębów w przyszłości. Do jego największych zalet zaliczamy:

 • proste zęby,
 • korektę wad wymowy,
 • poprawę estetyki uśmiechu,
 • właściwe ustawienie zgryzu,
 • spłycenie bruzd nosowo – wargowych,
 • wyeliminowanie stłoczenia zębów.

Czym zajmuje się ortodoncja i dlaczego jest tak ważna?

Ortodoncja to skuteczne długoterminowe rozwiązanie leczenia z powodów profilaktycznych lub estetycznych poprzez korygowanie wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowanie nieprawidłowości zębowych i żuchwy. Następstwem nieprawidłowości zgryzu i układu zębów mogą być inne dolegliwości, takie jak wady wymowy, nadmierne ścieranie zębów czy bruksizm u dzieci i dorosłych.

Tak więc ortodoncja jest dziedziną tak samo ważną jak stomatologia, skierowana do  pacjenta w każdym wieku. Jej celem jest nie tylko zadbanie o piękny uśmiech pacjenta, ale przede wszystkim o stan i kondycję jego zębów oraz zapewnienie ich długoletniego funkcjonowania – w tym utrzymania zdrowych zębów, przyzębia i stawów skroniowo-żuchwowych.

Lekarz ortodonta koncentruje się na wyrównywaniu i prostowaniu zębów oraz na leczeniu wad układu zębowo-twarzowego, wykorzystując do tego szereg różnych rodzajów metod leczenia i narzędzi. Podstawową metodą leczenia ortodontycznego są  aparaty ortodontyczne, które w fazie leczenia są dostosowywane indywidualnie do wymagań pacjenta.

Leczenie wad zgryzu przez ortodontę w Słupsku

W Klinice Stomatologii i Ortodoncji Medicus pomagamy pacjentom w eliminowaniu zarówno tych trudnych wad, jak i niewielkich nieprawidłowości zgryzu. Każdemu pacjentowi zapewniamy doskonałą opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry pod nadzorem pani profesor Marzeny Wyganowskiej i najwyższe standardy leczenia ortodontycznego. Dzięki współpracy z kadrą profesorską leczymy naszych pacjentów najnowszymi metodami, bez niepotrzebnych operacji chirurgicznych i usuwania zębów.

Ortodonta Słupsk – w klinice stomatologii Medicus w Słupsku nasz lekarz ortodonta stosuje nowoczesne, wielofazowe metody leczenia ortodontycznego. Leczymy wady zgryzu i zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Jesteśmy kliniką ortodontyczną, w której dla każdego pacjenta opracowujemy indywidualne rozwiązania leczenia i rozwiązania terapeutyczne. W procesie leczenia wybieramy metody oraz rodzaj aparatu, analizując wiek pacjenta, zaawansowanie wady zgryzu, parafunkcję układu szczękowo-twarzowego, kondycję stawów skroniowo-żuchwowych i odpowiadamy na oczekiwania estetyczne pacjenta. W naszym gabinecie ortodontycznym w Słupsku pracują najwyższej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem.

Ortodonta Słupsk – w klinice Medicus to szeroka gama możliwości leczenia

Dzisiejsza ortodoncja posiada szeroki wachlarz możliwości i sposobów leczenia. Dzięki dostępności różnych metod leczenia ortodontycznego można dostosować metodę do potrzeb pacjenta i jego indywidualnych cech oraz stanu wady zgryzu, tak aby uzyskać jak najlepszy rezultat w jak najkrótszym czasie. Dopasowujemy rozwiązania medyczne do preferencji pacjenta i jego stylu życia nie tylko w kwestii doboru metody i planu leczenia, ale również podczas wyboru aparatu ortodontycznego – jego rodzaju, sposobu noszenia, widoczności i przyszłej higieny, a także kosztów.

Dzieci i młodzież najczęściej nie widzą problemu w pokazywaniu aparatu ortodontycznego; noszenie go bywa dla nich nawet powodem do dumy. Dla tej grupy pacjentów przygotowaliśmy dodatkowe rozwiązania, takie jak kolorowe gumki umieszczone na nazębnych mocowaniach, aby noszenie aparatu było jeszcze bardziej atrakcyjne.

Dorośli pacjenci decydujący się na leczenie wad zgryzu za pomocą aparatu nazębnego najczęściej preferują najmniej widoczne aparaty ortodontyczne, jak aparaty estetyczne – porcelanowe lub kryształowe – albo przezroczyste nakładki Invisalign.

Z kolei u najmłodszych pacjentów stosujemy najczęściej aparaty ortodontyczne ruchome, które w momencie wyrżnięcia się zębów stałych zamieniane są na aparaty ortodontyczne stałe.

Proces leczenia ortodontycznego w Słupsku krok po kroku

Proces leczenia ortodontycznego zazwyczaj przebiega w trzech podstawowych etapach: konsultacja, przygotowanie aparatu lub nakładek i wreszcie wyniki.

1. Konsultacja

Po zakwalifikowaniu do leczenia przez lekarza ortodontę wykonujemy prześwietlenia, skany cyfrowe lub wycisk zębów pacjenta. Przygotowana dokumentacja jest podstawą do stworzenia indywidualnego planu leczenia dla każdego pacjenta i dotyczy każdej metody leczenia (aparatami ruchomymi, aparatami stałymi czy nakładkami Invisalign).

2. Aparat ortodontyczny / Nakładki Invisalign

Pacjent otrzymuje aparat ortodontyczny lub zestaw wykonanych specjalnie dla niego nakładek i zakłada go w obecności lekarza w gabinecie stomatologicznym. W trakcie wizyty lekarz dopasowuje aparat lub nakładki i przedstawia dokładne zalecenia dotyczące noszenia oraz terminarz wizyt kontrolnych.

3. Wyniki

Zarówno w przypadku leczenia aparatami stałymi lub ruchomymi, jak i nakładkami Invisalign, wizyta kontrolna odbywa się standardowo co 6-8 tygodni w celu monitorowania postępów leczenia. W przypadku leczenia metodą nakładek Invisalign w czasie wizyty pacjent otrzymuje zestaw nowych nakładek. Po zakończeniu leczenia wymagane jest stosowanie aparatu retencyjnego, który utrzymuje zęby w ich nowej pozycji. Finalne zalecenia oraz szczegółowy harmonogram wizyt kontrolnych ustalane są indywidualnie dla każdego przypadku i są zawarte w planie leczenia.

W naszej klinice w Słupsku stosujemy aparaty i nakładki ortodontyczne:

 • Aparaty ortodontyczne ruchome – aparat ruchomy to rozwiązanie najczęściej stosowane u dzieci lub osób, u których z różnych względów nie można zastosować aparatu stałego z zaczepami zamków na zębach lub łuków ortodontycznych. Są stosowane do korekcji niewielkich odchyleń zębów lub stanowią początek leczenia wad zgryzu u małych dzieci jako metoda profilaktyczna i początkowa faza korekcji. Stosuje się aparaty ruchome jedno- i dwuczęściowe.
 • Aparaty ortodontyczne stałe metalowe – najpopularniejsza i najtańsza opcja ortodontycznego aparatu stałego. Jego budowa opiera się o zamki połączone ze sobą specjalnym łukiem ortodontycznym za pomocą ligatur. Łuk ortodontyczny, tj. metalowy drut, wywiera delikatną siłę na zęby i jest odpowiedzialny za leczenie ortodontyczne i skuteczność aparatu. Stosuje się go po wyrżnięciu wszystkich zębów stałych.
 • Aparaty ortodontyczne stałe porcelanowe – odmiana aparatu stałego dla pacjentów, którzy chcą, aby łuk oraz zamki ortodontyczne były mniej widoczne. Działa na tej samej zasadzie, co aparat stały metalowy, jednak koszt takiego rozwiązania jest większy.
 • Aparaty ortodontyczne stałe kryształowe – odmiana aparatu stałego wykonana z materiałów, które powodują, że z dalszej odległości aparat jest praktycznie niewidoczny. Jest on bardziej odporny na odbarwienia niż aparat stały porcelanowy. Sposób leczenia jest analogiczny do działania aparatu stałego metalowego.
 • Nakładki ortodontyczne Invisalign – przezroczyste i niewidoczne nakładki. Dopasowane do uzębienia pacjenta nakładki Ivisalign stopniowo przesuwają zęby. To najmniej widoczna i najmniej inwazyjna metoda leczenia ortodontycznego stosowana do leczenia niewielkich wad zgryzu.

Prostsze zęby nawet po 3 miesiącach

system nakładek invisalign

System przezroczystych nakładek Invisalign

Każda innowacyjna cecha systemu Invisalign służy jednemu celowi – uzyskaniu wymarzonego przez Ciebie uśmiechu. Właśnie dlatego miliony osób skorzystały z naszych zdejmowanych, niemal niewidocznych nakładek i w ten sposób odmieniły swoje życie.

Dopasowane do uzębienia konkretnego pacjenta nakładki przesuwają stopniowo zęby na ich pożądaną pozycję. Każde małe przesunięcie oznacza zbliżanie się do nowego uśmiechu – efektywnie, delikatnie i precyzyjnie.

Stworzone, aby poprawić każdy uśmiech

Badania kliniczne wykazały skuteczność leczenia Invisalign. W połączeniu z doświadczeniem lekarza nakładki Invisalign można z powodzeniem wykorzystywać do leczenia osób ze skrzywieniami zębów, od lekkich do skomplikowanych.

Stworzone zmyślą o zawsze aktywnych nastolatkach

Przezroczyste nakładki Invisalign mogą teraz poprawiać uśmiech nastolatków przy mniejszym bólu i większej precyzji w ciągu zaledwie 6 miesięcy (przy cotygodniowej zmianie nakładek). Dzięki nakładkom niezakłócającym codziennego życia każdy nastolatek z ufnością spojrzy w przyszłość.

Ortodonta Słupsk cennik

Cena wizyty u ortodonty w naszej klinice zależy od jej celu. Jeśli pacjent ma dopiero rozpocząć leczenie, musi się przygotować na większy wydatek – koszt założenia łuku aparatu ortodontycznego to 3500 zł.

Pacjent w trakcie leczenia ortodontycznego powinien się także zgłaszać na regularne wizyty kontrolne, by lekarz mógł monitorować postępy. Za wizytę kontrolną u ortodonty w Medicus Clinic zapłaci 300 zł. Podczas kontroli może zajść konieczność wymiany łuku ortodontycznego na taki, który będzie lepiej dostosowany do aktualnej kondycji zgryzu. Cena wizyty wraz ze zmianą jednego łuku wynosi 500 zł; przy wymianie dwóch koszt wyniesie 700 zł.

Podane wyżej kwoty, jak w przypadku wszystkich usług w naszym cenniku, są jedynie cenami orientacyjnymi. Finalny koszt jest określany podczas konsultacji z pacjentem i podawany w jego planie leczenia.

Szukasz dobrego ortodonty w Słupsku? Zaufaj Medicus Clinic!

Wybierając Klinikę Stomatologii i Ortodoncji Medicus w Słupsku, każdy pacjent może być pewny, że zostanie obsłużony z najwyższą starannością. Polecany i dobry ortodonta, najwyższej klasy sprzęt zgodny ze światowymi trendami, najlepsze materiały, duże doświadczenie w leczeniu stomatologicznym i ortodontycznym – wszystko to sprawia, że w Medicus Clinic możesz liczyć na profesjonalną pomoc!

Our Story - Dentist Webflow Template
Dentist Webflow Template - Webclip