Cyfrowe projektowanie uśmiechu

Cyfrowe projektowanie uśmiechu

Innowacja w stomatologii.

Wygląd Twoich zębów w dużym stopniu wpływa na Twoją pewność siebie i samopoczucie, a nawet na to, jak postrzegają Cię inni. Kiedy zęby prezentują się nieestetycznie, możesz mieć opory, by szeroko się uśmiechać i nie czujesz się swobodnie. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego w naszej klinice pomożemy Ci zyskać piękne, zadbane zęby. Wszystko to przy wykorzystaniu nowoczesnego rozwiązania, jakim jest cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym polega cyfrowe projektowanie uśmiechu?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu to usługa wykorzystująca dokonania współczesnej technologii. Z jej pomocą dostosujesz efekt końcowy leczenia stomatologicznego lub ortodontycznego ściśle do swoich potrzeb.

Czy wiesz, że ze względu na takie czynniki jak m.in. rysy twarzy i wada zgryzu leczenie każdego pacjenta w ten sam sposób nie przyniesie najlepszych możliwych rezultatów? Aby osiągnąć zamierzony efekt, kolejne kroki należy dostosować ściśle do konkretnej osoby. Cyfrowe projektowanie uśmiechu stwarza taką możliwość.

Cała procedura DSD przebiega w oparciu o analizę wad zgryzu i rysów twarzy pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem osi symetrii. Nasi lekarze przykładają dużą wagę do zaprojektowania uśmiechu dostosowanego do Twojego wyglądu. Dzięki temu zyskujesz uśmiech nie tylko godny gwiazdy Hollywood, ale przede wszystkim najlepiej współgrający z Tobą.

Co równie ważne, masz realny wpływ na efekt końcowy całego procesu leczenia. Jeszcze przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu otrzymasz obraz przewidywanego rezultatu. Możesz wówczas zdecydować, czy rozwiązanie zaproponowane przez lekarza rzeczywiście Ci odpowiada i spełnia Twoje wymagania, a jeśli nie – istnieje możliwość wprowadzenia zmian.

DIGITAL SMILE DESIGN - YouTube

Kto powinien skorzystać z Cyfrowego Projektowania Uśmiechu (CPU)?

Jedną z najważniejszych cech cyfrowego projektowania uśmiechu jest fakt, że to rozwiązanie sprawdzi się u każdego. Obojętnie, czy zamierzasz uzupełnić ubytki w uzębieniu, skorygować zgryz, czy wyprostować zęby – CPU okaże się dobrym wyborem.

Choć często powtarza się, że rozwiązania tworzone z myślą o wszystkich tak naprawdę są dla nikogo, inaczej sprawa wygląda w przypadku komputerowego projektowania uśmiechu. Wszystko dlatego, że cała procedura nie zakłada działania w oparciu o stałe schematy. Proces leczenia poprzedzony jest staranną analizą zgryzu, uzębienia, a także osi symetrii i kształtu Twojej twarzy. Lekarz weźmie pod uwagę również takie czynniki, jak choćby ekspozycja dziąseł i dynamika uśmiechu.

Dzięki CPU możesz poznać rezultat leczenia jeszcze przed rozpoczęciem całego procesu. Nie musisz więc wierzyć lekarzowi na słowo. W oparciu o przedstawiony projekt samodzielnie ocenisz, czy spodziewany efekt jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami. A jeśli masz jakiekolwiek uwagi, wystarczy, że zgłosisz je podczas konsultacji.

Niczym więc nie ryzykujesz. Jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek dalszych kroków wraz z lekarzem opracujesz konkretny plan, według którego będzie przebiegać leczenie. Wszystko masz więc pod kontrolą i dokładnie wiesz, czego oczekiwać.

Jak przebiega proces cyfrowego projektowania uśmiechu?

Procedura wykonania CPU składa się z kilku kroków.

Krok 1 – wizyta konsultacyjna

Na początkowym etapie procesu lekarz usunie bakterie z jamy ustnej i wykona panoramiczne zdjęcie rentgenowskie. Jeśli Twoim celem jest leczenie kompleksowe, uzupełnienie braków zębowych lub poprawa estetyki zębów, utworzy również plan leczenia kompleksowego. Przeprowadzi także rozmowę, która pozwoli ustalić Twoje oczekiwania.

Krok 2 – analiza rysów twarzy oraz estetyki

Na dalszym etapie konieczne będzie sporządzenie fotograficznego portfolio, które posłuży do przygotowania projektu CPU. Na tej podstawie lekarz będzie mógł dokonać analizy rysów twarzy oraz przygotować cyfrowy projekt uśmiechu dopasowany ściśle do Ciebie.

Krok 3 – analiza funkcjonalna

W naszej klinice bierzemy pod uwagę nie tylko to, jak będą wyglądać Twoje zęby, ale także, jak będziesz się czuć po wprowadzeniu zmian. Właśnie dlatego specjalista z Medicus Clinic dokładnie zbada m.in. stawy skroniowo-żuchwowe, tory ruchów żuchwy i zgryz. W ten sposób sprawdzi, czy istnieją zaburzenia wymagające wyeliminowania.

Krok 4 – symulacja oczekiwanego efektu

Przy konsultacji z innymi specjalistami z Medicus Clinic lekarz zadba o przygotowanie CPU, czyli symulacji efektu końcowego. Wynikiem takiej pracy zespołowej będzie przeanalizowanie każdego aspektu leczenia i znalezienie najlepszego rozwiązania. Zespół diagnostyczny starannie przyjrzy się zgromadzonym informacjom i zaplanuje poszczególne etapy, mając na uwadze także dopasowanie wyglądu zębów do kształtu Twojej twarzy.

Jeśli nie będziesz mieć żadnych zastrzeżeń, na podstawie projektu powstanie plan dalszego leczenia. W przeciwnym razie lekarz wprowadzi poprawki dbając o Twoje zadowolenie z końcowego efektu.

Ile kosztuje Cyfrowe Projektowanie Uśmiechu?

Usługa CPU dostępna jest w naszej klinice w cenie około 1000 złotych. Dokładny koszt wykonania cyfrowego projektowania uśmiechu poznasz jednak podczas wizyty konsultacyjnej.

To naprawdę niewielka cena, biorąc pod uwagę pewność, którą zyskujesz dzięki CPU. Przy standardowej usłudze stomatologicznej zwykle musisz zaufać lekarzowi na słowo. Nie masz jednak pewności, że dokładnie zrozumiał Twoje oczekiwania i osiągnie efekt, jakiego wymagasz.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku cyfrowego projektowania uśmiechu – widzisz wizualizację efektu końcowego, a tym samym dokładnie wiesz, czego się spodziewać. Dzięki CPU zyskujesz więc:

  • wygląd zębów najlepiej odpowiadający Twojemu kształtowi twarzy,
  • możliwość wyeliminowania problemów funkcjonalnych uzębienia,
  • realny pływ na efekt końcowy,
  • możliwość zobaczenia spodziewanego efektu jeszcze przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia.

Co równie ważne, w naszej klinice pracują doświadczeni stomatolodzy, którzy swoje kompetencje poszerzali zarówno w Polsce, jak i za granicą. Stosujemy podejście kompleksowe, które pozwala nam zadbać o każdy aspekt Twojego uśmiechu. Wykorzystujemy przy tym nowoczesne technologie i tylko sprawdzone materiały. To wszystko sprawia, że zarówno na etapie planowania leczenia, jak i w jego trakcie możesz liczyć na profesjonalną, fachową pomoc, zgodną z aktualną wiedzą medyczną i technologiczną.

Wybierz DSD i zyskaj piękny uśmiech dopasowany wprost do Ciebie!

Our Story - Dentist Webflow Template
Dentist Webflow Template - Webclip