Higienizacja - centrum edukacji pacjenta

Higienizacja - centrum edukacji pacjenta

Higienizacja na najwyższym poziomie

Higienizacja zębów – na czym polega?

Zabieg higienizacji zębów to oczyszczanie zębów wykonywane przez higienistkę. Może stanowić uzupełnienie codziennej higieny jamy ustnej, ponieważ w gabinecie dentystycznym z dużą skutecznością pozbędziemy się nalotów, które mogą sprawiać problem w warunkach domowych.

W ramach higienizacji jamy ustnej stomatolog usuwa kamień nazębny, a także osady powierzchniowe i bakteryjną płytkę nazębną. Uzyskanie takiego efektu jest możliwe dzięki kilku etapom, do których należą:

  1. skaling - usuwanie kamienia nazębnego;
  2. piaskowanie - usuwanie osadów oraz przebarwień;
  3. polerowanie - wygładzanie powierzchni zęba, co ogranicza odkładanie się nalotów;
  4. fluoryzacja - lakierowanie zębów polega na wzmocnieniu szkliwa fluorem, a tym samym zwiększeniu jego odporności na próchnicę.

Wskazania do higienizacji zębów

Profilaktycznie higienizację zębów może wykonać każdy, warto jednak najpierw omówić indywidualne potrzeby z higienistką. Może ona stwierdzić zwiększoną potrzebę stomatologicznego oczyszczania jamy ustnej ze względu na predyspozycje do rozwijania się próchnicy. Z drugiej strony, jeśli w naszej diecie nie ma nadmiernych ilości cukru i prawidłowo czyścimy zęby, to nie musi dotyczyć nas problem kamiennych złogów. Wtedy podczas zabiegu higienizacji wystarczająca będzie likwidacja osadów i przebarwień w ramach piaskowania i polerowania.

Ogólnie przyjmuje się, że najlepiej korzystać z usługi higienizacji zębów raz lub dwa razy w roku. Warto skonsultować ze swoją higienistką, jaka częstotliwość zabiegów będzie odpowiednia w naszym przypadku. Nie bez znaczenia jest też samodzielna kontrola. Jeśli nie możemy doczyścić zębów, dostrzegamy nieestetyczny osad lub nie możemy się go pozbyć podczas szczotkowania, warto udać się na przegląd jamy ustnej. Takie sytuacje mogą pojawiać się częściej u osób, które często piją kawę lub herbatę, palą papierosy lub stosują dietę ubogą w składniki mineralne.

Obowiązkowo higienizację zębów wykonuje się u osób, które chcą wybielić zęby metodą gabinetową. Jedynie dokładnie oczyszczona powierzchnia zębów jest w pełni podatna na działanie środka wybielającego. Procedura zalecana jest też u osób, które noszą aparat ortodontyczny utrudniający dokładne mycie zębów.

Higienizacja w Medicus Clinic Słupsk

Nasza klinika posiada dedykowany gabinet higienizacji gdzie nasza wykwalifikowana higienistka Dominika Abramowicz zajmie się nie tylko bardzo dokładną poprawą higieny państwa jamy ustnej ale także przeprwadzi Panstwa przez swoj autorski program higienizacyjny. Jest on połączony z nauką dbania o jamę ustną, zapobieganiu płytki nazębnej jak i szybki kurs nauki szczotkowania zębow. Czy wiedzieli Państwo, że 85% polaków nipoprawnie szczotkuje zęby?

Our Story - Dentist Webflow Template
Dentist Webflow Template - Webclip