Licówki oraz stomatologia estetyczna

Licówki oraz stomatologia estetyczna

Piękno i trwałość uchwycone w subtelnym detalu

PIĘKNO I TRWAŁOŚĆ
UCHWYCONE W SUBTELNYM DETALU

Od samego początku działalności naszej kliniki położyliśmy nacisk na aspekty estetyczne stomatologii m.in. na rozwiązania poprawiające wygląd oraz kolor zębów. W naszej praktyce poprawiamy i korygujemy kształt zębów wraz z wszelkimi rodzajami przekrzywień, przerw czy przebarwień. Dla uzyskania najlepszego efektu, czyli tzw. hollywoodzkiego uśmiechu (nazywanego tez “uśmiechem godnym celebryty”) stosujemy trwałe, najwyższej jakości i bez szkody dla naturalnych zębów rozwiązanie – licówki porcelanowe. Staramy się zapewnić najwyższą, światową jakość licówek porcelanowych w naszej praktyce.Projekt rozwiązania jest wykonywany indywidualnie zgodnie z życzeniem Pacjenta, zawiera korektę kształtu, nierówności, uszkodzeń czy przebarwień zębów. Jednocześnie gwarantujemy osiągnięcie estetycznego uśmiechu z zachowaniem autentyczności i naturalności w jego ostatecznym wyglądzie.

Uśmiech jest najważniejszą wartością człowieka. We współczesnym świecie estetyczny wygląd oznacza często różnice pomiędzy sukcesem i niepowodzeniem, zarówno w naszym osobistym, jak i zawodowym życiu. Biały, ładny, pełen blasku uśmiech, dodaje pewności siebie oraz pozytywnie wpływa na dobre samopoczucie. Zdrowa dieta, odpowiednia higiena jamy ustnej oraz stomatologia estetyczna, regularna higienizacja, jak i również systematyczne wizyty kontrolne w gabinecie u dentysty pozwalają zachować piękne, zdrowe jak i białe zęby przez długi czas.

Dlatego dzisiejsza stomatologia to w dużej mierze stomatologia estetyczna. Nasi specjaliści wykonują każdy zabieg tak, by w efekcie uzyskać nie tylko wynik terapeutyczny, ale by wygląd wyleczonego obszaru był estetyczny i naturalny. Najpopularniejsze zabiegi, które zawierają się w pojęciu „stomatologia estetyczna” to przede wszystkim: wybielanie zębów, usuwanie przebarwień, licówki oraz uzupełnienia widocznych braków i wyszczerbień, a nawet korygowania kształtu oraz ustawienia zębów. Ortodoncja niejako również może być zaliczana do stomatologii estetycznej jednak z uwagi na złożony proces stanowi odrębną dziedzinę stomatologii. Najlepsza stomatologia estetyczna w Słupsku i okolicach, to ta Medicus Clinic!

Licówki Słupsk

Licówki kosmetyczne to nie inwazyjna metoda odbudowy zębów. Polega na pokryciu zęba cienką warstwą kompozytu wykonanego z żywicy. Jest to skuteczny sposób na przywrócenie ładnego uśmiechu. Pozwala nie tylko na szybką odbudowę zębów, ale także na pozbycie się nieestetycznych przebarwień. Zadowalająca różnica w wyglądzie uzębienia przed i po zastosowaniu licówek kosmetycznych dostrzegalna jest natychmiast. Rozwiązanie to gwarantuje piękny wygląd zębów już w trakcie jednej wizyty stomatologicznej. Tego typu korekta kształtu i wyglądu zębów za pomocą złożonych materiałów kompozytowych ogranicza do minimum szlifowanie zębów i ma niewielki stopień utraty tkanek twardych zęba. Użycie kompozytu nie tylko odbudowuje zęby, ale pozwala na poprawę ich kolorytu. Jest to metoda łatwa w zastosowaniu i przynosząca szybką zmianę kształtu i wyglądu uzębienia. Jednak efekt estetyczny z wykorzystaniem licówek estetycznych jest czasowy. Jest to metoda polecana w przypadku niewielkich problemów z uzębieniem nie tylko bielą zębów ale ich kształtem lub innymi odstępstwami od wyglądu. Jest to doskonała metoda odbudowy kompozytowej w przypadku zniekształcenia lub złamania korony zęba (takich jak ukruszony lub złamany ząb). Założone licówki (inaczej bondy) sprawiają, że zęby są równe i mają ładny kształt oraz piękny biały kolor. Wyrównany zostaje także kolor zębów poprzez usunięcie przebarwień. Użyty materiał dopasowywany jest odcieniem do pozostałych zębów. Innym nazewnictwem stosowanym dla tego typu zabiegu stomatologii estetycznej jest BONDING. Bonding jest tańszą metodą niż zastosowanie bardziej trwałych rozwiązań, tj.: licówek porcelanowych. Nasza klinika słynie z licówek w Słupsku i jego okolicach.

Jakie są wskazania do zastosowania licówek estetycznych?

  • przebarwienia zębów trudne do wybielenia np.: tetracyklinowe, po
  • leczeniu kanałowym;
  • niedorozwój szkliwa i zębiny (amalogenesis imperfecta);
  • niekosmetyczne wypełnienia zębów przednich;
  • ubytki brzegów zębów, ukruszenia kątów brzegów siecznych;
  • diastemy między zębami;
  • wydłużenie startych patologicznie zębów;
  • zdecydowana zmiana koloru zębów

Our Story - Dentist Webflow Template
Dentist Webflow Template - Webclip