Periodontologia

Periodontologia

Leczenie chorób przyzębia, paradontozy oraz zapalenia dziąseł.

Najprościej mówiąc, periodontologia, to dział zajmujący się każdego rodzaju chorobami przyzębia. Czym zatem jest przyzębie? Tym terminem możemy określić wszystkie tkanki, które utrzymują zęby we właściwym miejscu, np. dziąsła czy okostną.

Medicus Clinic leczy każdego rodzaju choroby periodontologiczne jak zapalenie dziąseł, paradontozę czy zapalenie przyzębia. Jak każda choroba, tak i te mają swoją przyczynę. W przypadku chorób przyzębia głównym ich powodem jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej, a tym bardziej jej całkowity brak.

Objawy chorób przyzębia

Jeśli zauważycie u siebie, długotrwałe krwawienie z dziąseł, wrażliwość na słodkie i słone lub lekko ruszające się zęby, niestety doświadczacie objawów chorób przyzębia. Wówczas należy w możliwie jak najkrótszym czasie udać się do gabinetu stomatologicznego, specjalizującego się w tego rodzaju chorobach. Objawem choroby przyzębia jest również bardzo często brzydki zapach z ust. Jeśli nie jest to wina paczki zjedzonych chipsów, a brzydki zapach towarzyszy Wam od dłuższego czasu, może to świadczyć właśnie o chorobie przyzębia. Periodontologia Mokotów będzie w stanie rozwiązać Państwa problemy.

Jak większość chorób jamy ustnej, również choroby przyzębia spowodowane są brakiem odpowiedniej higieny jamy ustnej. Nasze zęby same nie będą piękne, nie będą błyszczeć, to my musimy im w tym pomóc. Pomyślcie, że każde 2 minuty poświęcone na mycie zębów, do tego kontrolne wizyty w Atelier Uśmiechu, będą Waszą inwestycją. Inwestujecie w siebie, a to z pewnością ułatwi Wam wiele spraw w życiu osobistym i zawodowym.

Przyczyny choroby

Czasami choroby przyzębia, czy ogólnie choroby jamy ustnej, mogą być wywoływane przyjmowaniem niektórych leków, na przykład przy padaczce, czy chorobach układu krążenia. Negatywny wpływ może mieć również zła dieta uboga w witaminy, palenie papierosów, obecność kamienia nazębnego i płytki nazębnej.

Podczas pierwszej wizyty w , jeśli nasz lekarz stomatolog, specjalista w stomatologii zachowawczej, będzie podejrzewać możliwość wystąpienia chorób przyzębia, to podczas następnej wizyty zajmie się Państwem lekarz periodontolog

Kiedy udać się do periodontologa?

Lekarz periodontolog Słupsk jest konieczny, kiedy zauważymy krwawienie podczas szczotkowania zębów. Krwawiące i zaczerwienione dziąsła powinny być dla nas sygnałem ostrzegawczym. Nie należy również bagatelizować odsłoniętych szyjek zębowych, chwiejności zębów, dużej nadwrażliwości na ciepłe i zimne pokarmy oraz napoje, a także nieprzyjemnego zapachu z ust. Im szybciej przystąpimy do działania i zgłosimy się na wizytę do specjalisty periodontologa, tym większa jest szansa na to, że nasze zęby zostaną uchronione przed wypadnięciem.

Our Story - Dentist Webflow Template
Dentist Webflow Template - Webclip